Jeśli w zakamarkach Twojego strychu masz wiekowe krzesło lub fotel, które czasy swojej świetności ma już zdecydowanie za sobą, to warsztaty tapicerskie w mojej pracowni są dla Ciebie. Meble z czasów PRL (lub starsze) są nie tylko solidnie wykonane, ale też mogą poszczycić się niepowtarzalnym designem i ,,duszą", której nie znajdziesz w „sieciówkach”. Potrzebujesz więc jeszcze tylko odrobiny chęci i masz już cały komplet potrzebny, aby razem ze mną dać nowe życie Twojemu meblowi.

Jak będą wyglądać warsztaty i renowacja Własnego mebla krok po kroku?

Najpierw określmy zakres, w jakim musimy odrestaurować mebel. A jest to zależne od stopnia jego wyeksploatowania oraz warunków, w jakim przyszło mu spędzić kilka ostatnich lat. Jest to jednak idealna okazja, aby nadać mu unikatowy charakter, który wpasuje się w styl Twojego mieszkania. Będziemy pracować na narzędziach takich abyście mogli potem samodzielnie już odnawiać Wasze kolejne meble
Podczas warsztatów przywrócimy mu jego dawną świetność:

Jak przygotować się do warsztatów?

Właściwie nie potrzebujesz żadnego przygotowania, wszystkiego nauczysz się pod moim okiem.
Zapewniam narzędzia, materiały techniczne, fartuchy, rękawiczki, materiał obiciowy  jednak jeśli chcesz użyć własnej tkaniny, jak najbardziej możesz to zrobić,  napoje.
Warsztaty prowadzi Agnieszka Zalewska - właścicielka marki Stare na Nowe, pasjonatka renowacji mebli z wieloletnim doświadczeniem.

UWAGA - Nie masz własnego mebla?
Jeżeli nie masz własnego mebla a kręci Cię żeby się czegoś nowego nauczyć. Proponuję Ci warsztaty na których samodzielnie zbudujesz solidną drewnianą pufę 60x60 lub mniejszą jeżeli taką właśnie potrzebujesz. Przygotujesz piankę, materiał, guziki, uszyjesz kedrę, naciągniesz materiał, będziesz układać i pikować materiał. Zapewniam narzędzia, materiały techniczne, fartuchy, rękawiczki, materiał obiciowy  jednak jeśli chcesz użyć własnej tkaniny, jak najbardziej możesz to zrobić,  napoje.
Na koniec jak już się z tym wszystkim umordujesz zabierzesz to co zrobiłeś do domu. Jest bardzo duża szansa że wyjdziesz z taką pufą jak na zdjęciu, bo inaczej Cię nie wypuszczę.  


Kiedy, czas trwania i cena warsztatów
Kurs trwa 2 dni: sobota/niedziela od 10:00 do 17:00
Będziemy pracować w maksymalnie 4 osobowych grupach tak, abyś mógł wynieść z kursu jak najwięcej.
Cena za:Zapisz się na warsztaty tapicerskie!
Napisz do nas na sklep@starenanowe.pl lub zadzwoń 604 570 351
Rezerwacja terminu udziału w warsztatach odbywa się poprzez wpłatę całej kwoty na konto 93 1160 2202 0000 0004 7903 5473 z dopiskiem: Warsztaty tapicerskie (rodzaj), imię i nazwisko oraz termin warsztatów, które Ci odpowiadają.
warsztaty weekendowe to 1100 zł. Satysfakcję z tchnięcia nowego życia w stary mebel dorzucamy w gratisie.
warsztaty stolarsko/tapicerskie to 1500 zł.
W GALERII zobaczyć możecie efekty naszej pracy tapicerskiej

Stare na Nowe: renowacja mebli 02-653 Warszawa Al. Niepodległości 19, Tel: 604 570 351
Warsztaty i kursy tapicerskie w Warszawie!

Warsztaty tapicerskie - Warszawa


Na wstępie omówimy zasady BHP oraz obsługę narzędzi których będziemy używać.
Rozbierzemy mebel do stelaża
Przygotujemy pianki, naciągniemy pasy, wymienimy gąbki,  przymocujemy sprężyny
Przygotujemy, uszyjemy kedrę na maszynie, przygotujemy guziki, naciągniemy materiał, zrobimy pikowanie. Będziesz w stanie ocenić ile materiału będzie Ci potrzebne do kolejnych projektów
Wykończenie mebla czyli szycie ściegiem kryjącym oraz techniki układania materiału tak, aby idealnie przylegał na rogach siedziska i oparcia
DATA RODZAJ WARSZTATÓW CENA
14/15 MAJ Warsztaty tapicerskie 1100 zł.
28/29 MAJ Warsztaty stolarsko/tapicerskie 1500 zł.
11/12 CZERWIEC Warsztaty tapicerskie 1100 zł.
25/26 CZERWIEC Warsztaty stolarsko/tapicerskie 1500 zł